Dezodorant bez sody – premiera nowego produktu See.Your.Skin™

Cześć,

Chciałabym się z Wami podzielić tym niezwykłym dniem, który nie zdarza mi się często. Dzisiaj jest premiera mojego najnowszego produktu, a mianowicie nowego dezodorantu See.Your.Skin™, tym razem bez sody 🙂 

To dla mnie ogromna chwila, ponieważ prace nad tym produktem rozpoczęłam w marcu 2022 roku, a teraz, po roku jestem gotowa do wprowadzić na rynek. Przez ten czas musiałam przejść przez długie, żmudne procesy i napotkałam wiele przeciwności. Ale dziś jestem pewna, że mogę go uwolnić spod swoich skrzydeł, ponieważ jest skuteczny i bezpieczny, tak jak chciałam.

Mój nowy dezodorant stworzyłam w odpowiedzi na potrzeby osób, które nie mogą korzystać z dezodorantów zawierających sodę. Mimo, że osobiście uwielbiam dezodoranty na bazie sody ze względu na ich skuteczność, to niestety u niektórych osób obniżają one zbyt mocno pH skóry pod pachami, powodując podrażnienia. Dlatego mój nowy produkt nie opiera się na działaniu sody, ale na działaniu trzech wspaniałych składników dezodorujących pochodzenia roślinnego, a mianowicie:

COMPLEX ANTI PERSPIRANT BIOGREEN - to naturalny, roślinny składnik aktywny, łączący synergicznie skuteczne molekuły z szałwii lekarskiej i skrzypu, które spowalniają pocenie i eliminują nieprzyjemny zapach.

DEOPLEX® - odpowiada za neutralizację zapachów, a powstaje w wyniku procesu fermentacji wybranych roślin. Działanie polega uzyskaniu efektu neutralizacji nieprzyjemnych zapachów za pomocą enzymów powstałych w wyniku zastosowanej fermentacyjnej technologii produkcji tego składnika, tzw. biokonwersji*.

*Biokonwersja (inaczej biotransformacja) oznacza przetwarzanie różnych substancji chemicznych za pomocą enzymów.

DERMOFEEL® TEC eco - ma zadanie dezodorujące i jest pochodzenia roślinnego. Hamuje metabolizm składników potu, który jest odpowiedzialny przykry zapach. Składnik ma certyfikat COSMOS.

Za efekt pielęgnacyjny i łagodzący będzie w nowym dezodorancie odpowiadać Alantoina i Propanediol.

 

 

Czego w nim nie znajdziecie? Ten dezodorant nie zawiera sody i substancji, których staracie się unikać w tego rodzaju produktach, takich jak sole glinu i ałun.

Co może Was zaskoczyć? Moja koncepcja zapachu. Dezodorant ten ma raczej neutralny zapach. Jest to celowe. Wyczujecie nuty szałwii, ale moim zamiarem jest, aby produkt ten działał neutralizująco na nieprzyjemny zapach potu, a nie przykrywał go swoim własnym zapachem. Dzięki temu zawsze będzie dobrze współgrał z używanymi przez Was perfumami lub mgiełkami do ciała. Nie będzie żadnych "kolizji zapachowych".

Ktoś z mojego najbliższego otoczenia powiedział mi kolejny raz, że znowu stworzyłam coś wysokiej jakości i jednocześnie niemarketingowego :) Bo przecież wszyscy zawsze kupujemy kosmetyki za pomocą nosa. Jednak ja nie biorę tego do siebie. Wierzę, że nie dla wszystkich jest to najważniejsza cecha. Ja z kolei trzymam się pierwotnej idei mojej marki - braku syntetycznych kompozycji zapachowych, braku syntetycznych barwników i zapraszam Was do mojego świata. Im mniej intensywnie otaczamy się zapachami, tym więcej jesteśmy w stanie ich doświadczyć i czerpać z nich większą przyjemność :) Naprawdę.

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.