Pielęgnacja skóry w przypadku AZS

Cześć!

Dziś chciałabym podzielić się z Wami tematem, który w ostatnich tygodniach często był poruszany w naszych rozmowach z klientkami i klientami See.Your.Skin. Tak się złożyło, że otrzymałam wiele pytań i próśb o rady dotyczące Atopowego Zapalenia Skóry (AZS) i łuszczycy. Czy mogę się w tym temacie wypowiadać? Patrz na moje dłonie na zdjęciu nr 1 🙂

Odpowiedziałam na Wasze prośby w mediach społecznościowych, ale postanowiłam przygotować krótki przewodnik, w którym i tu przedstawię polecane produkty dla osób borykających się z tym problemem. Mam nadzieję, że przewodnik ten będzie pomocny dla Was lub dla kogoś bliskiego, gdy podzielicie się tymi informacjami z innymi.

 

 

Jako odpowiedzialna producentka kosmetyków, chciałabym podkreślić, że moje doświadczenia i rady dotyczą pielęgnacji skóry. Produkty kosmetyczne nie leczą, ale mogą pomóc poprawić kondycję skóry i jej wygląd. Nawet jeśli moje klientki i klienci uzyskują efekty wyglądające na „wyleczenie”, to ważne jest, abyśmy unikali nadinterpretacji i nie nazywali tych efektów "wyleczeniem". To istotne rozróżnienie między kosmetykami a lekami.

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry podczas zaostrzenia AZS lub w okresach remisji, polecam Wam:

Do mycia ciała i rąk

 
NATURALNE MYDŁO DO CIAŁA – DELIKATNE

To czteroskładnikowe mydło, które polecam z pełną odpowiedzialnością. Skład jest minimalistyczny, oparty na roślinnych nierafinowanych tłuszczach, co pomaga zachować maksymalne właściwości pielęgnacyjne. Nie zawiera dodatków, które tworzą większą masę, zapach czy konserwują produkt. A dla zainteresowanych – nie zawiera oleju palmowego.

Może być również używane jako produkt do higieny intymnej - to taki mój prywatny tip 🙂

Mydło znajdziesz w moim sklepie 👉 o tutaj 

 

Do pielęgnacji twarzy, a jeśli komuś nie szkoda, to również do dłoni i reszty ciała:


KREM NAWILŻAJĄCY Z MOCZNIKIEM 10%

Ten, kto już go zna, to wie, że ten nawilżający krem z mocznikiem jest niezastąpiony w pielęgnacji atopowej skóry. Mocznik w stężeniu 10% działa nawilżająco, bez efektu złuszczania. Skład kremu jest odpowiedni dla atopowej skóry, a dodatkowe składniki jak allantoina, panthenol i kurkuma łagodzą i pielęgnują skórę. Krem świetnie spełnia swoje zadanie jeszcze w kilku innych przypadkach, ale o tym opowiem w innym czasie, teraz mamy na tapecie AZS 🙂

Należy jednak pamiętać, że nie jest odpowiedni dla cer naczynkowych. Piszę o tym grubszą czcionką, ponieważ ważne jest to, abyście wiedziały_li, że produkty z mocznikiem nie są wskazane do pielęgnacji cery naczynkowej. Mocznik dla takiej skóry jest za silny, za mocno penetruje naskórek, co może objawiać się mocnym zaczerwienieniem. 

Krem znajdziesz w moim sklepie 👉 o tutaj 

 

Do mycia twarzy oraz dłoni lub ciała podczas zaostrzeń:


OLEJEK DO MYCIA TWARZY (Z EMULGATOREM)

Olejki do mycia twarzy to znakomite produkty, które minimalnie ingerują w warstwę hydrolipidową skóry, nie wysuszając jej. Warto zwrócić uwagę, czy zawierają emulgator ułatwiający zmycie produktu. Mój olejek do mycia twarzy zawiera emulgator oraz delikatne estry z olejów roślinnych które skutecznie oczyszczają oraz moją odwzajemnioną miłość – olej z pestek czarnej porzeczki, który łagodzi podrażnienia.

Olejek znajdziesz w moim sklepie 👉 o tutaj 

 

Marta
założycielka See.Your.Skin

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.